piszemy o katowicach. jeśli tu mieszkasz lub bywasz, nie czytając nas popełniasz błąd.

Rynek nie taki ważny?

Jak się okazuje po wyborach niewiele może się zmienić w sprawie tzw. katowickiego rynku. I winnych nie będzie bo odpowiedzialnością będą przerzucać się Rada Miasta (że niby nie ma sensownego planu zagospodarowania) i prezydent Uszok (że RM nie dała pieniędzy).

za gazeta.pl:

W ciągu czterech lat władze Katowic chcą wydać na przebudowę rynku i pobliskiej alei Korfantego 260 mln zł. Na tę inwestycję powołał się niedawno prezydent Piotr Uszok, gdy odmówił spełnienia prośby mieszkańców osiedla Witosa. Ci zabiegają o przedłużenie ul. Kwiatkowskiego i budowę ścieżek rowerowych, ale Uszok napisał, że nic takiego się nie planuje. Jako powód wskazał zaś rozpoczęcie strategicznych zadań inwestycyjnych obejmujących m.in. przebudowę strefy Rondo-Rynek.

 

Okazuje się, że radnych, przynajmniej tych z opozycyjnej wobec Uszoka Platformy Obywatelskiej takie plany nie satysfakcjonują. Arkadiusz Godlewski, przewodniczący rady miejskiej i niedoszły prezydent Katowic, powiedział nam, że razem z innymi radnymi swojego klubu zagłosuje przeciwko wydaniu pieniędzy na rynek. – Nie ma kompleksowej i sensownej koncepcji tego przedsięwzięcia i dopóki jej nie będzie lepiej te pieniądze przeznaczyć na budowę basenu czy hali sportowej, bardziej się mieszkańcom przydadzą – uzasadnia Godlewski.

całość na serwisie gazety.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s